Marcin Panek

Doradca podatkowy

Członkostwo

Mazowiecki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

Edukacja

Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Śląski (1999)

Języki

polski, angielski

Doświadczenie

Marcin jest doradcą podatkowym specjalizującym się w krajowym i międzynarodowym planowaniu podatkowym.

Jego doświadczenia obejmują projekty dla podmiotów z branży finansowej, telekomunikacyjnej, energetycznej, przemysłu ciężkiego i innych. Doradzał m.in. przy procesach prywatyzacyjnych branży stalowej i motorowej, przy wielu transakcjach z zakresu fuzji i przejęć oraz przy projektach z zakresu finansowania i refinansowania o wartości powyżej 1 miliarda euro. Dysponuje również znaczącym doświadczeniem w zakresie projektowania i wdrażania programów opcyjnych i akcyjnych przygotowywanych dla kadry kierowniczej.

Ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego zdobywał w toku współpracy z międzynarodową firmą audytorską Ernst & Young, gdzie sprawował funkcję Senior Managera oraz z międzynarodową kancelarią prawną White & Case, w której współzarządzał działem podatkowym.

Jest współautorem Komentarza do ustawy o PIT (wydanie Beck) oraz publikacji „Model Konwencji OECD – komentarz” (WiP) jak również autorem kilkudziesięciu artykułów prasowych o tematyce podatkowej w prasie specjalistycznej.