Crescent Capital Group finansuje przejęcia o wartości 101 milionów funtów w Polsce

W lutym 2022 roku Assisi Pet Care Ltd., brytyjska spółka inwestycyjna należąca do Harwood Capital i Petera Mangiona oraz właściciele Maced, lidera na rynku mięsnych przekąsek dla psów, ogłosili zakończenie transakcji włączenia Maced w struktury Assisi.

Zespół C&G doradzał Crescent Capital Group, która finansowała transakcję (101 milionów funtów), w zakresie polskich aspektów, w tym w przygotowaniu i negocjowaniu pakietu zabezpieczeń transakcji podlegającego polskiej jurysdykcji, przystąpieniu do finansowania, jak również w reprezentowaniu Agenta ds. Zabezpieczeń w tej transakcji. W skład zespołu kierowanego przez Piotra Gałuszyńskiego wchodzili: Marcin Panek, Maja Batra, Bartłomiej Grela i Adam Janczewski. Wspieraliśmy londyńskie biuro Reed Smith, które przygotowywało i negocjowało angielskie dokumenty finansowania oraz koordynowało prace we wszystkich jurysdykcjach.

Crescent Capital Group jest globalną alternatywną firmą inwestycyjną, koncentrującą się na rynkach kredytowych o ratingu poniżej inwestycyjnego, której podstawowe strategie obejmują fundusze inwestujące w kredyty lewarowane, obligacje wysokodochodowe, zadłużenie typu mezzanine, sytuacje specjalne oraz zagrożone papiery wartościowe. Firma zarządza aktywami o wartości około 34 mld USD i od momentu powstania zainwestowała w ponad 190 spółek, a także – prowadząc operacje w Londynie – rozszerzyła swoją działalność na rynek europejski. Siedziba firmy znajduje się w Los Angeles.

Maced jest jednym z wiodących producentów mięsnych przysmaków dla psów w Europie. Spółka, założona w 1993 roku przez Edmunda Maciongę, oferuje swoje produkty pod markami Maced i Dogway, a także pod markami własnymi zarówno w kraju, jak i na eksport.

Maced i jej udziałowcom doradzały kancelarie DLA Piper i Grant Thornton Poland. Doradcami Assisi Pet Care były firmy: Clarion, Peterka i Wspólnicy, Alvarez & Marsal oraz RSK Polska.

Partner, Radca prawny