Oleksandr Zavadetskyi

Adwokat, Ukraina

Edukacja​

Kijowski Uniwersytet Narodowy (Ukraina), Wydział Prawa (1999)

Kursy specjalistyczne

Euromoney: Loan Documentation, Wiedeń (2002);

Structured Finance, Londyn (2003)

Szkolenia korporacyjne Raiffeisen Group, Citigroup, Swedbank, Commerzbank AG

Języki

ukraiński, angielski, rosyjski, niemiecki (podstawowy)

Doświadczenie

Oleksandr specjalizuje się w rozwiązywaniu sporów, prawie gospodarczym, regulacyjnym i finansowym, strukturyzacji przedsiębiorstw i projektów, zapobieganiu oszustwom biznesowym i odzyskiwaniu należności.

Pracował w Narodowym Banku Ukrainy jako dyrektor Departamentu Rejestracji i Licencjonowania, przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej oraz członek Komitetu Nadzoru Bankowego. Był odpowiedzialny za przeprowadzanie diagnostyki struktur własnościowych i źródeł kapitału banków, identyfikację nieprzejrzystych struktur własnościowych, sankcjonowanie i ocenę programów poprawy sytuacji finansowej banków. Do jego zadań należała również komunikacja z MFW i Bankiem Światowym w zakresie wypełniania postanowień Memorandum of Economic and Financial Policies.

Oleksandr ma również doświadczenie jako dyrektor wykonawczy ds. NPL i prawnych oraz przewodniczący Komitetu Kredytowego ds. NPL z portfelem kredytów o wartości 1,5 mld USD w Banku „Forum” (filia Commerzbank AG). Pracował dla innych banków w Ukrainie (Citibank, Swedbank, Raiffeisenbank, Pierwszy Ukraiński Bank Międzynarodowy), firmy inwestycyjnej i korporacji „Industrial Union of Donbas”. Posiada bogate doświadczenie w zakresie prywatyzacji przedsiębiorstw, zarządzania długiem, wsparcia prawnego dla zarządzania aktywami, pozyskiwania kapitału i inwestycji portfelowych.