Kancelaria C&G doradzała Crescent Capital Group przy finansowaniu przejęcia Assisi Pet Care przez Wind Point Partners

W październiku 2023 roku Wind Point Partners, firma private equity z siedzibą w Chicago, przejęła Assisi Pet Care Group Limited, czołowego producenta wysokiej jakości przysmaków dla psów i kotów. Firma Assisi, z siedzibą w Melton Mowbray w Wielkiej Brytanii, dystrybuuje swoje produkty na rynku brytyjskim i w całej Europie, przy czym jej dwa zakłady produkcyjne znajdują się w Polsce. Assisi to kluczowy podmiot dla czołowych klientów w branży spożywczej, e-commerce oraz specjalistycznych produktów dla zwierząt domowych, oferując szeroką gamę produktów marki własnej i uznanych marek partnerskich.

Zespół C&G doradzał Crescent Capital Group, która finansowała transakcję, w zakresie polskich aspektów finansowania. Nasza rola obejmowała m. in. zwolnienie istniejącego pakietu zabezpieczeń transakcji podlegającego polskiej jurysdykcji, negocjacje i przygotowanie nowego pakietu, jak również reprezentowanie Agenta ds. Zabezpieczeń w tej transakcji. W skład zespołu kierowanego przez Piotra Gałuszyńskiego wchodzili: Urszula Rachwol, Katarzyna Pasek, Adam Janczewski i Iga Karasińska. Wspieraliśmy londyńskie biuro Addleshaw Goddard LLP, które przygotowywało i negocjowało angielskie dokumenty finansowania oraz koordynowało prace we wszystkich jurysdykcjach. W skład zespołu po stronie brytyjskiej wchodzili: Ewen Scott, Kyle Johnson, Katherine Meyrick i Finley Meades.

To nie pierwszy raz, kiedy Zespół C&G doradza Crescent Capital Group. W lutym 2022 roku grupa dostarczyła finansowanie na przejęcie przez Assisi Pet Care spółki Maced Sp. z o.o., europejskiego producenta naturalnych przysmaków dla psów.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować nasze finansowanie, gdy Assisi Pet Care wchodzi w kolejną fazę rozwoju z Wind Point Partners i wierzymy, że firma ma silną pozycję w atrakcyjnym, szybko rozwijającym się segmencie naturalnych przysmaków i naturalnej karmy dla zwierząt domowych” – mówi Christine Vanden Beukel, dyrektor zarządzająca i szefowa European Specialty Lending Strategy w Crescent.

Crescent Capital Group to międzynarodowa alternatywna firma inwestycyjna specjalizująca się w rynkach kredytowych o ratingu poniżej inwestycyjnego, która skupia się na różnych strategiach, takich jak inwestycje w kredyty lewarowe, obligacje wysokodochodowe, zadłużenie typu mezzanine, sytuacje specjalne oraz zagrożone papiery wartościowe. Firma zarządza portfelem o wartości około 34 miliardów dolarów i od momentu powstania zainwestowała w ponad 190 różnych spółek. Ponadto, poprzez swoją obecność w Londynie, firma rozszerzyła swoje operacje na rynek europejski. Główna siedziba Crescent Capital Group mieści się w Los Angeles.

Wind Point Partners zarządza aktywami o przybliżonej wartości 6 miliardów dolarów (około 5,69 miliarda euro), posiada kontrolę nad amerykańską spółką FoodScience Corporation, specjalizującą się w produkcji i dystrybucji suplementów diety zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Ponadto, Wind Point Partners jest właścicielem przedsiębiorstwa Targeted PetCare, które wytwarza żwirki i legowiska dla zwierząt, sprzedawane są na rynkach Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Firmie Wind Point Partners doradzała kancelaria londyńska Reed Smith LLP.

Więcej informacji o transakcji dostępnych jest na stronach internetowych Assisi Pet Care, Wind Point Partners oraz kancelarii Reed Smith.

Partner, Attorney-at-law

Attorney-at-law, Of Counsel

Associate

Managing Associate