Kancelaria C&G doradzała Focus Estate Fund w transakcji nabycia centrum handlowego Galeria Sandecja

Doradzaliśmy ponownie naszemu znakomitemu Klientowi, Focus Estate Fund, który dokonał kolejnego nabycia centrum handlowego w Polsce, tym razem nabywając Galerię Sandecja w Nowym Sączu. Transakcja miała charakter międzynarodowy i zaangażowany w nią był szereg podmiotów z Polski, Danii oraz Cypru.

Galeria Sandecja to centrum handlowe o łącznej powierzchni ponad 17,7 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekt jest pierwszym centrum handlowym wybudowanym w Nowym Sączu, funkcjonuje od 2009 roku i znajduje się w nim ponad 70 sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych.

Jest to kolejna inwestycja Focus Estate Fund w Polsce, przy realizacji której doradzaliśmy. Po udanych akwizycjach mających miejsce w grudniu 2022 oraz styczniu 2023 roku jest to już siódma galeria handlowa w Polsce będąca w portfolio biznesowym naszego Klienta. Wraz z przejęciem Galerii Sandecja powierzchnia najmu (GLA) zarządzana przez naszego Klienta przekroczyła w Polsce 100 000 metrów kwadratowych.

Sprzedającego tj. duńską grupę Agat reprezentowała kancelaria Argon Legal oraz Colliers, natomiast Kupującego wspierał zespół prawników kancelarii Czabański & Gałuszyński w składzie Piotr Gałuszyński, Adam Janczewski, Katarzyna Pasek, Maja Batra, Iga Karasińska oraz doradca podatkowy Marcin Panek.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi Focus Estate Fund prowadzonemu przez Maxima Shkolnicka, w szczególności Serhii Sushko, Andrii Mykhonik i Andriy Kozin oraz wszystkim innym podmiotom i osobom zaangażowanym w ten projekt.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Focus Estate Fund.

Partner, Attorney-at-law

Tax advisor

Managing Associate

Associate