Kancelaria C&G wsparła HiProMine w pozyskaniu finansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego

Z dumą informujemy, że Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał naszemu klientowi, HiProMine, finansowanie na budowę nowego zakładu produkcji surowców paszowych oraz Centrum Genetycznego Rozrodu Owadów w wysokości ponad 32 mln euro, przy całkowitym budżecie projektu przekraczającym 45 mln euro.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy okazję wspierać naszego klienta w procesie negocjacji dokumentów transakcyjnych. W toku długotrwałych negocjacji udało się osiągnąć porozumienie pomiędzy wieloma stronami transakcji, co ostatecznie doprowadziło do podpisania dokumentów w piątek 28 lipca 2023 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W podpisaniu uczestniczyli (od lewej): Janusz Władyczak – Prezes KUKE; Jarosław Trwoga – BGK; Ewa Nowak – Iskra – BGK; Krzysztof Domarecki – akcjonariusz HiProMine i Selena FM; Marek Tomczuk – członek zarządu BGK; Mariusz Mikołajczak – Dyrektor Finansowy i członek zarządu HiProMine; Prof. Damian Józefiak – Członek Zarządu HiProMine

HiProMine została założona w 2015 roku. Firma koncentruje się na innowacyjnej, zastrzeżonej technologii przemysłowej hodowli owadów i wykorzystania ich biomasy do produkcji alternatywnych materiałów paszowych (białko, olej) i nawozów organicznych na skalę europejską. Gama produktów firmy skierowana jest głównie na rynek karmy dla zwierząt domowych (pet-food) i pasz dla hodowli ryb, a także zwierząt gospodarskich i ogrodnictwa. Firma posiada pełną pionową integrację procesu produkcyjnego – od własnego materiału genetycznego do produktu końcowego. Produkcja odbywa się w modelu modułowym, dzięki czemu jest łatwo skalowalna. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w lipcu 2022 roku.

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, który wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Finansuje strategiczne inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań i stymuluje przedsiębiorczość wśród polskich firm w kraju i za granicą. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm na 86 rynkach. Współpracuje z biznesem, sektorem publicznym, środowiskiem akademickim i instytucjami finansowymi. W ten sposób odpowiada na potrzeby gospodarcze i podejmuje inicjatywy promujące zrównoważony rozwój w Polsce i na świecie.

W skład naszego zespołu wchodzili Piotr Gałuszyński, Adam Janczewski, Katarzyna Pasek i Maja Batra. Pożyczkobiorcę wspierałi również spółka z naszej grupy WhiteRock (Monika Jakubaszek-Zwolińska, Bożena Rozwora, Michał Beldzikowski), która świadczy kompleksowe usługi doradztwa biznesowego. Pożyczkodawcę od strony prawnej wspierał zespół prawników kancelarii Dentons – Tomasz Zwoliński, Jakub Zienkiewicz, Dominika Krysiak-Bogdzio, Kamil Bator, którym serdecznie dziękujemy za w pełni profesjonalną, sprawną i efektywną współpracę przy tej transakcji.

Szczególne podziękowania i gratulacje za sfinalizowanie tak prestiżowej i innowacyjnej transakcji kierujemy również do pracowników BGK – Jarosława Trwogi, Huberta Czupryńskiego, Małgorzaty Pryczek, Anny Zięby, Tomasza Mruka, Ewy Nowak – Iskry, Karoliny Jagodzińskiej-Szynkury oraz zespołu HiProMine – Krzysztofa Domareckiego, Michała Pokorskiego, Damiana Józefiaka, Mariusza Mikołajczaka, Krzysztofa Siedleckiego.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Newconnect.

Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami transakcji dostępnymi na stronie KUKE.

Partner, Attorney-at-law

Managing Associate

Associate