Kancelaria C&G wspierała Fundusz Focus Estate w nabyciu Atrium Mosty

Nasz klient, Focus Estate Fund, nabył właśnie od Atrium Group centrum handlowe Atrium Mosty w Płocku. Jest to czwarta inwestycja funduszu w Polsce.

Focus jest funduszem inwestycyjnym nabywającym nieruchomości handlowe typu non-prime w UE. Strategią funduszu jest inwestowanie w nieruchomości handlowe średniej wielkości na najbardziej dynamicznych rynkach europejskich. Transakcja ta jest częścią naszej wieloletniej współpracy z tym Klientem.

Atrium Mosty to centrum handlowe o powierzchni całkowitej (GLA) 18 000 mkw. Atrium Mosty to nowoczesny, urbanistyczny budynek w centrum miasta z ponad 50 sklepami, a świetna lokalizacja i 660 miejsc parkingowych to niezaprzeczalne atuty obiektu. Wśród głównych najemców znajdują się takie sklepy jak Biedronka, Sinsay, House, Media Expert, Pepco, CCC, Martes Sport, Rossmann.


Sprzedającego nieruchomość reprezentowały kancelarie Dentons i JLL, natomiast kupującego – Gleeds, a w aspektach prawnych i podatkowych transakcji zespół prawników kancelarii Czabański & Gałuszyński, tj. Marcin Panek, Kamil Osiński, Katarzyna Pasek, Adam Janczewski pod kierownictwem Piotra Gałuszyńskiego.

Dziękujemy i gratulujemy naszemu Klientowi, jego przedstawicielom Maximowi Shkolnickowi i Sergiy Sushko z funduszu Focus Estate oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w ten projekt, w szczególności naszym kolegom z zespołu Dentons: Marcinowi Gruszce, Jackowi Jezierskiemu, Zuzannie Soboń, Paulinie Surmie. Wielkie podziękowania należą się również zespołowi Atrium: Wojciechowi Piszowi, Jagodzie Nowakowskiej, Evaristo Paez Rasmussenowi, Aleksandrowi Losterowi, Adamowi Adamskiemu. Dobrze było z Wami współpracować przy tej wymagającej transakcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie funduszu Focus Estate Fund.

Partner, Radca prawny

Doradca podatkowy

Adwokat, Of counsel

Associate

Managing Associate