Wielomilionowa Umowa Grantowa z Washington University w St. Louis – C&G pracuje dla Kompanii Górniczej

W maju 2024 r. nasz wieloletni Klient, Kompania Górnicza, sfinalizował Umowę Grantową z Uniwersytetem Waszyngtońskim w St. Louis, zapewniając finansowanie w wysokości kilku milionów dolarów na najnowocześniejsze badania nad terapią genową dominujących retinopatii związanych z CRX. Badaniami tymi kieruje światowej sławy ekspertka, dr Shiming Chen, profesor okulistyki i nauk o wzroku na Washington University School of Medicine w St. Louis.

Dr Chen jest światową liderką w badaniach nad chorobami wywoływanymi przez mutacje CRX. Poświęciła swoją karierę chorobom związanym z mutacją CRX i wraz ze swoim zespołem stara się przynieść nadzieję osobom i rodzinom dotkniętym chorobą na całym świecie. Washington University School of Medicine, konsekwentnie plasujący się w czołówce amerykańskich uczelni medycznych pod względem badań, zapewnia najnowocześniejsze zaplecze do prowadzenia innowacyjnych badań, w tym tych mających na celu rozwój terapii genowej. Szkoła medyczna jest częścią Washington University, czołowej jednostki, powszechnie znanej z wiodącej roli w nauczaniu, badaniach, opiece nad pacjentami i służbie społeczeństwu. Dowiedz się więcej o laboratorium Chen klikając tutaj.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zespół C&G zapewnił kompleksowe doradztwo prawne i wsparcie dla Kompanii Górniczej w całym procesie negocjacji, gwarantując sprawne wykonanie Umowy Grantowej.

Nasz zespół składał się z Piotra Gałuszyńskiego, Urszuli Rachwol i Igi Karasińskiej. W zakresie podatkowych aspektów umowy Klienta wspierał również Andersen Tax Representation, Katarzyna Chrapowicka i Marcin Matyka. Natomiast Formedis, Paweł Magdziarz, Piotr Magdziarz i Dominik Dziurda, wspierali naszego Klienta w zakresie analizy badań i ich perspektyw na przyszłość.

Partner, Attorney-at-law

Attorney-at-law, Of Counsel