Kancelaria C&G doradzała funduszowi Focus Estate Fund w kolejnej transakcji nabycia centrum handlowego w Polsce

Focus Estate Fund z kolejną akwizycją centrum handlowego w Polsce. Tym razem nasz Klient nabył spółkę będącą właścicielem centrum handlowego Ferio zlokalizowanego w Legnicy. Transakcja została ostatecznie sfinalizowana w połowie stycznia 2023 roku.

Focus Estate Fund nabył centrum handlowe Ferio Legnica o powierzchni całkowitej (GLA) 13 200 mkw. Obiekt zlokalizowany jest w sercu Legnicy tuż obok Starego Miasta, działa od 2007 roku i ma ponad 40 najemców, w tym Netto, Pepco, Kik, Sinsay, Jysk, Action i Rossman.

Jest to kolejna inwestycja Focus Estate Fund w Polsce, mająca miejsce zaraz po udanym przejęciu centrum handlowego Atrium Mosty w grudniu 2022 roku. Portfolio biznesowe naszego Klienta powiększa się do łącznej liczby sześciu centrów handlowych nabytych w Polsce.

Sprzedającego nieruchomość reprezentowali Taylor Wessing Polska oraz CBRE, natomiast Kupującego wspierał zespół prawników kancelarii Czabański & Gałuszyński w składzie Marcin PanekKamil OsińskiKatarzyna PasekAdam Janczewski prowadzony przez Piotra Gałuszynskiego.

Tym samym gratulujemy Zespołowi Klienta tj. Maximowi Shkolnick i Sergiy Sushko z funduszu Focus Estate oraz wszystkim innym podmiotom i osobom zaangażowanym w ten projekt. Również wielkie podziękowania kierujemy do naszych kolegów, prawników działających w imieniu Sprzedającego – Zbigniewa Korby, Pawła Skury z Taylor Wessing Polska oraz zespołu Raiffeisen Bank International AG – Mikaela Sundaeusa i Tobiasa Maiera.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Focus Estate Fund.

Partner, radca prawny

Doradca podatkowy

Adwokat, Of counsel

Associate

Managing Associate