Kancelaria C&G doradzała Focus Estate Fund w pozyskaniu finansowania nabycia Galerii Sandecja

Doradzaliśmy Focus Estate Fund przy pozyskaniu finansowania transakcji zakupu centrum handlowego Galeria Sandecja w Nowym Sączu w wysokości kilku milionów euro od BNP Paribas.

Galeria Sandecja to centrum handlowe o łącznej powierzchni ponad 17,7 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekt jest pierwszym centrum handlowym wybudowanym w Nowym Sączu, funkcjonuje od 2009 roku i znajduje się w nim ponad 70 sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych.

Jest to kolejna inwestycja Focus Estate Fund w Polsce, przy realizacji której doradzaliśmy. Po udanych akwizycjach mających miejsce w grudniu 2022 oraz styczniu 2023 roku jest to już siódma galeria handlowa w Polsce będąca w portfolio biznesowym naszego klienta. Wraz z przejęciem Galerii Sandecja powierzchnia najmu (GLA) zarządzana przez naszego klienta przekroczyła w Polsce 100 000 metrów kwadratowych.

Bank finansujący reprezentowany przez Janusza Nowaka oraz Barbarę Rapacką Zimny wspierała kancelaria Dentons w składzie: Bartosz Nojek, Łukasz Błaszczak, Mateusz Ciechomski, Karol Bocheński i Paweł Długoborski, którym serdecznie dziękujemy za profesjonalną, sprawną i efektywną współpracę przy tej transakcji.

Nad przebiegiem transakcji ze strony Kancelarii Czabański & Gałuszyński czuwali prawnicy Piotr Gałuszyński, Urszula Rachwol, Adam Janczewski, Katarzyna PasekIga Karasińska oraz doradca podatkowy Marcin Panek. Serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy także całemu zespołowi Focus Estate Fund prowadzonemu przez Maxima Shkolnicka, w szczególności Serhii Sushko, Andrii Mykhonik i Andriy Kozin.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Focus Estate Fund.

Partner, Attorney-at-law

Attorney-at-law, Of Counsel

Tax advisor

Managing Associate

Associate